Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prosim o radu

Autor yvona benhamed
Předmět prosim o radu
Dotaz Dobry den pane Krása,mam k vam prosbicku,potrebuji poradit,je mi 52 let a staram se o svou sestru 46 let ktera je 4.stupne postizeni-detska obrna bydlime v panelaku 4. poschodi,chteli jsme pozadat o prispevek na zvlastni pomucku ,,,na vytah,,ale pry to nejde,nikdo nechce vymenu prizemi za 4 patro.Mam pocit ze tendle problem nezvladnu resit sama.Dekuji za radu Benhamed Yvona ,,preji krasny den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Benhamed,

výměna bytů je skutečně na dobrovolnosti jednotlivých aktérů a nelze ji nějak vynucovat. Teoreticky by bylo možné vystavět zvenčí výtah, ale to je věc velmi nákladná a muselo by se na tom shodnout společenství vlastníků domů a také zainvestovat stavbu. Asi bude nejlépe, když se pokusíte sehnat tzv. bezbariérový byt. Tyto byty jsou v každém krajském městě nebo ve městech nad 30 tisíc obyvatel. Takové byty jsou upravené a jsou vhodné například pro Vaši sestru. Jinou možnost asi nemáte.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji