Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

program podpory zaměstnanosti

Autor Tomas Kovarik
Předmět program podpory zaměstnanosti
Dotaz

Dobrý Den, pane Kráso pracuji v chráněné dílně, kde se zabýváme mytím přepravních průmyslových obalů ( jedná se o bedny, blistry, víka atd.)

Můj dotaz tedy zní co se týče programu podpory zaměstnanosti takto:

Zaměstnanci kterému vznikla překážka v práci na straně zaměstnavatele z důvodu....,kolik procent bych eventuálně pobíral?

Jak jsem si zjistil tak se jedná o pár důvodu kde jsou vyplacena různa procenta mzdy

V mém případě by se jednalo o jaký důvod?

1) důvod - omezení dostupnosti vstupů

nebo

2)důvod - omezení poptávky po službách. výrobcích

předem děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kovaříku,

asi bude lepší, když se v této věci obrátíte na Asociaci zaměstnavatelů zdravotně postižených, kde Vám v této věci odpové lépe. U chráněných dílen dostává zaměstnavetel poměrně vysokou podporu podle §78a, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Domnívám se, že podpora zaměstnance, v případě překážek práce ze strany zaměstnavatele by neměla být nižší než 70 % mzdy.

S pozdravem Václav Krása