Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přiznání invalidního důchodu

Autor Hana Mišková
Předmět přiznání invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den,od března loňského roku jsem v pracovní neschopnosti.Dvakrát jsem žádala o prodloužení výplaty nemocenské.Poprvé mi byla prodloužena o necelé dva měsíce,podruhé byla žádost zamítnuta s tím,že nelze v krátké době od uplynutí podpůrčí doby očekávat opětovné nabytí pracovní neschopnosti.Důvodem k prac.neschopnosti byly původně problémys plotýnkami,ale nyní,před podáním druhé žádosti, se zjistila artroza kyčlí,v červenci mě čeká operace.Po operaci je předpoklad,že se mé potíže zlepší a budu moci nastoupit do zaměstnání.Výplata mi končí k 31.5.2018 a potom budu bez fin.prostředků,mohu na toto onemocnění žádat o invalidní důchod.Mám informace,že se na artrozu a následnou totální endoprotézu invalidní důchod nepřiznává.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mišková,

především, pokud jdete na operaci, tak musíte mít pracovní neschopnost, tudíž pobírat dávky v nemoci. Proto Vám doporučuji, abyste se odvolala proti rozhodnutí OSSZ o zrušení pracovní neschopnosti. Odvolání se posílá na ČSSZ. Toto odvolání jste měla udělat hned, proto doporučuji, abyste tak učinila neprodleně.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji