Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PNEUMOTORAX

Autor Martina Bohatá
Předmět PNEUMOTORAX
Dotaz Dobrý den měla bych na vás prozbu a dotaz jestli se nějaký z lékařů zabývá problematikou spontánní pneumotorax. Dcera v roce 2013 prodělala spontánní pneumotorax a to 2x během 20 dní poprvé ji zavedli k plíci hadičku, aby odešel vzduch který se tam utvořil a cca za 20 dní ji museli odstranit kousek problematické plíce, kterou následně zasvorkovali a 6 let byl klid a vůbec nepřišli na to proč se to stalo je říkali že tim trpí vysocí a chudí, převážně chlapci. Koncem ledna dcera přijela z internátu domů a hned mi hlásila, že ji bolí na hrudi přes víkend se to tak nějak zvládlo a protože prodělala mononukleozu tak jsme to směřovali na tyto problémy, ale v neděli když se chystala do školy na intr šla se umýt a po chvíli jsem od ni z koupelny měla telefon, že mám hned přijít a poslechnout si její dýchání no prostě ji to tam syčelo jako kdyby ucházelo srdce. Tak jsme se v 22:30 vydali do nemocnice na pohotovost tam jsme řekli, že před 6 lety měla ty a ty problémy s pneumotoraxem akorát jedna změna bylo to i hodně bolestivé nahoře jak se tam shromažďoval vzduch, ale než jsme se dostali na to správné místo uběhli 4,5 hodiny a potvrdili,že je to zase spon. pneumo. A hospitalizovali ji dali ji kyslík že by se to mělo rozehnat a zacelit než se vše spravilo byla na kyslíku 4 dny a propustili ji i z 3 mm dirkou domů,že by se to mělo zacelit po několika dnech a kontrolách se to opravdu zacelilo, ale už je to cca měsíc a půl a dcera má pořád bolest na straně kde byl pneumotorax a když jsme došli do nemocnice na kontrolu při potížích, že ji to pořád trápí a bolí tak ji řekli že neví proč ji to boli a proč se to děje. Rengen byl v pořádku plice také tak nás poslali na internu tam ji udělali ekg, ultrazvuk srdce a spoustu odběrů a nic nezjistili a teď je dcera na intru a já s ni komunikuji a ptám se a pořád ji to bolí tak už jsem bezradná a mám strach, aby s toho nebylo něco jiného a to ji ještě řekli pokud se to zhorší máme volat rychlou. Tak bych byla moc ráda kdyby se našel nějaký lékař, který se s touhle problematilou setkal a ví jak dál nebo co dělat. Předem moc děkuji za kladné reakce a informace přeji pěkný den M.B

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bohatá,

neumím Vám doporučit žádného lékaře. Nejlépe by bylo požádat ošetřujícího lékaře, aby Vás směřoval na plicní kliniku, například ve FN Motol.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.