Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Platba dane u ID

Autor Pavel
Předmět Platba dane u ID
Dotaz Dobre rano.Kdyz invalidni duchodce 3 stupne proda v uvozovkach druzstevni byt za nizsi castku nez za jakou byl pred 10lety zakoupen je tato osoba povina platit nakou dan z prijmu ci prodeje.Pokud ano,maji tito ID3 nakou slevu na tyto dane?Dekuji za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

při prodeji nemovitosti je  sazba daně z převodu nemovitostí čtyři procenta ze základu daně. Plátcem daně z nabytí nemovitých věcí je od listopadu 2016 vždy kupující. Od daně z nabytí nemovitých věcí je podle zákona osvobozena první koupě novostavby. Musí se ale uskutečnit do pěti let od ukončení stavby.V těchto případech se neplatí daň z příjmů při prodeji nemovitost:

Vlastnictvi namovitosti alespoň 5 let.Minimálně 2leté bydliště v prodávané nemovitosti (bydliště nemusí být totožné s trvalým bydlištěm).Převod členských práv k družstevnímu bytu (opět 5letý časový test).

Využití získaných peněz pro uspokojení vlastní bytové potřeby. Dědictví - časový test splnil zůstavitel.
Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása