Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pěstounská péče na přechodnou dobu.

Autor Jan Fofoňka
Předmět Pěstounská péče na přechodnou dobu.
Dotaz Dobrý den, prosím můžete mi vysvětlit v čem je podle Vás tzv. profesionální pěstounská péče, t.j. pěstounská péče na přechodnou dobu výdělečná? Moc by mne zajímalo jaké máte informace o této činnosti. V případě zájmu Vám mohu dodat praktické info z vlastní zkušenosti. S manželkou jsme přechodňáci již 4. roky, když nepočítám předcházející roční prověřování, školení a testování. Finančně jsme si ale za tu dobu rozhodně nepomohli.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Fofoňko,

 na této stránce zodpovídám pouze dotazy lidí, kteří mají problémy v oblasti zdravotního postižení. Neslouží k politickým diskusím. Pokud chcete znát můj názor napište mi prosím na můj soukromý e-mail vkrasa@vaclavkrasa.cz.

S pozdravem

Mgr. Václav Krása