Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání

Autor Jaroslav
Předmět Odvolání
Dotaz Zdravím a přeji hezký den.Zajímalo by mně,jestli se,při zamítnutí žádosti na příspěvek pro zakoupení mot.vozidla,dá odvolat k soudu,a jak.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaroslave,

při všech žádostech o nějakou dávku musíte dodržet správní řád, který stanoví, že v případě zamítnutí žádosti je nezbytné se nejprve odvolat proti rozhodnutí prvoinstančního orgánu. V tomto případě se odvolání do 15 dnů posílá prostřednictvím ÚP, který zamítl žádost o příspěvek, ale adresuje se na adbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 001 Praha 2. Teprve v případě, kdybyste neuspěl s odvoláním, tak je možné podat správní žalobu ke Krajskému soudu.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.