Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebraný příspěvek na péči v ČR

Autor Gabriela Malíková
Předmět Odebraný příspěvek na péči v ČR
Dotaz Dobrý den, prosím o radu.Dneska jsme se dozvěděli, že nám v ČR ukončují příspěvek na péči na syna.Dodnes jsme probíraly příspěvek 19200 Kč (4stupen) + mobilitu- taky Dodnes jsme byly pojištění v ČR na VOZP(protože před rokem, když jsem tam volala jak to máme my, když syn je ve 4 stupni,tak mi bylo řečeno, že tu zůstáváme u VOZP, že 3-4 stupeň je výjimka a platí to stát V ČR) dneškem se vše změnilo a nakonec prý máme být pod manželem v Německu pojištěni..Jelikož manžel dělá od 1.3.2019 v Německu tak si máme žádat tam-o příspěvek na péči... Manžel tam není dva roky ještě, takže počítám stím, že tam nám to bude zamítnuto.Prijde mi to postavený na hlavu, žijeme tady manžel denně dojíždí,a v ČR už nedostanu ani Korunu.... Chci se obrátit i na ombudsmana + SOLVIT jelikož nikdo mi není schopen vysvětlit,kdo mi teda bude teď platit příspěvek když v ČR mi to vezmou a v Německu zamítnou...do doby než manžel tam nebude mít odpracovano ty 2roky... Tak mě zajímá,zda mám nárok to požadovat do té doby peníze PnP v ČR? Nikdo nic neví.... Děkuji za odpověď S pozdravem Malíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Malíková,

především nevím, co je zkratka VOZP, takže Vám trěžko mohu poradit. Pokud plkatíte zdravotní pojištění v ČR, tak se příspěvek na péči vyplácí i do ciziny. Asi by bylo nejlepší, kdybyste vypsala podrobně co se stalo na adresu v.krasa@nrzp.cz. prosím Vás, nepoužívejte zkratky. Například nerozumím tomu, co je SOLVIT.

S pozdravem Václav Krása