Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ochranné pomůcky pro pečující

Autor František
Předmět Ochranné pomůcky pro pečující
Dotaz Dobrý den pane předsedo,minulý týden jsem Vám psal mail ohledně nedostatku ochranných pomůcek pro asistenty soc.péče a rodinné pečující,které nám všem zoufale chybí.Odpověděl Vám pan ministr Vojtěch? Psal jsem snad všem,na ministerstva,na kraj a nikdo mi není bohužel schopen ani odepsat.Všude se mluví pouze o ústavech soc.péče, zdravotnících,což chápu,ale s námi s ochrannými pomůckami(dezinfekcí na ruce,rouškami,respirátory)nikdo nepočítá.Přitom denně chodíme nakupovat potraviny,léky, vyřizujeme lékaře,zařizujeme vše potřebné pro klienty a příbuzné.Jsme tak v přímém ohrožení a ohrožujeme poté možnou nákazou i ty nejrizikovější a nejohroženější klienty a své blízké o které doma pečujeme.Nemáme se jak chránit.Děkuji za odpověď s pozdravem Ternavčuk

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ternavčuku,

dostal jsem jen obecnou reakci, že ochranné pomůcky jsou nejdříve distribuovány složká IZS a teď sociálním službám. Myslím si, že nejlepší ochranou jsou ušité roušky a ty se dají sehnat, protože je šiijí tisíce lidí. Dále je nejlepší chirurgické rukavice, které se také dají koupit.

S pozdravem Václav Krása