Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Ivana
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den, jsem po onko onemocnění IV. stadium a měla jsem přiznaný III.stupeň invalidity, který mně byl snížen na II.stupeň. kde v rozhodnutí stálo trvale bez dalších kontrol, jelikož k tomu byly další problémy a nezvratné změny na páteři.Od léčby stále v únavovém syndromu s teplotami, bolestmi atd. prokázaným na imunologii, praktická lékařka nyní doporučila zažádat znovu o III. stupeň, kde mi následně přišlo, že snižují!!! na stupeň ivalidity I. bez mé účasti Absolutně toto nechápu, když tam byla progrese neuro onemocnění a když jsem ještě od třech lékařů měla, že t.č. nejsem schopná pracovat. Již pracuji na námitce, ale jak je možné absolutně nebrat v potaz , co píší odborní lékaři?A že nejsem schopná jít do práce?... Jsem sama, manžel po rakovině prchnul a na sociálce místo pomoci ,mi radí prodat panelákový byt.No zapomněla jsem napsat, že jsem bílé pleti.Hrozné, co se tady děje. Děkuji za Váš čas, Ivana

Odpověd na dotaz:

Dobrý den paní Ivano,

 doporučuji Vám, abyste podala námitku proti rozhodnutí o snížení stupně invalidity. Námitka se posílá prostřednictvím OSSZ, které vydalo rozhodnutí o snížení stupně invalidity, ale adresuje se na ČSSZ, křížová 25, 155 00 Praha 5. Na podání námitky máte 30 dní od doručení rozhodnutí. Jen Vás upozorňuji, že námitka nemá odkládcí účinek. Do námitky uveďte co jste mi napsala do dotazu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji