Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nepřiznání invalidního důchodu

Autor Markéta
Předmět nepřiznání invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den, mohl byste mi prosím poradit jaký je vyměřovací základ zdravotního pojištění (minimální mzda nebo skutečný výdělek) u invalidního pracujícího důchodce I. II. a III. stupně, který je invalidní, ale nepobírá invalidní důchod (nesplnil podmínky pro přiznání invalidního důchodu). Zaměstnanec pracuje v chráněné dílně. Děkuji a přeji pěkný den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

vyměřovacím základem pro platbu zdravotního i sociálního pojištění je vždy skutečný výdělek z ekonomické činnosti. Stupeň invalidity nemá na výši odvodů vliv, a to ani v případě, že ID není vyplácen.  


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.