Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemocenská

Autor Monika Váchová
Předmět Nemocenská
Dotaz Dobrý den pane Krása. Nedávno jsem Vám psala, ohledně mého kamaráda. Neprodlouzili mu nemocenskou po podpurci době a dali inv.duchod 1.stupne. Radil jste mi, ať vystaví neschopenku znova, jelikož mu stále není dobře a že ochrana lhůta je 7 dnů, pokud je zaměstnán. Neschopenku vystavili, ale řekli, že prý není už placená. Jak to tedy prosím je? Jak mají dal postupovat? Děkuji moc Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Váchová,

dotazů chodí moc, tudíž si už příliš na tuto věc nepamatuji. Pokud se ale nemýlím, tak jste psala, že od ukončení předchozí neschopnosti uplynulo 14 dní. To znamená, že byla překročena ona ochranná lhůta 7 dní.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji