Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemám očního lékaře

Autor Walter Schuster
Předmět nemám očního lékaře
Dotaz Jsem 28 let na vozíku a nikdo mě nechce vzít na prohlídku očí. Mám DM a obavy z toho, že by se mohl objevit zákal. Také potřebuji brýle. 20 let jsem dělal ve zdravotnictví na záchrance, ale technickou funkci. Walter Schuster Čes.Budějovice

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Schustere,

doporučuji Vám, abyste se obrátil na Vaši zdravotní pojišťovnu s tím, že žádáte, aby Vám určila očního lékaře, který má bezbariérový přístup k prohlídce nebo kontrole zraku. Zároveň uveďte, že Vás žádný lékař nechtěl ošetřit a uveďte konkrétní případ. Pojišťovna je povinna takovou službu zajistit. Pokud byste neuspěl, tak se obraťte přímo na mne, a to na adresu v.krasa@nrzp.cz.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji