Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Krácení renty pojišťovnou

Autor Petr
Předmět Krácení renty pojišťovnou
Dotaz Dobrý den, prosím o informaci. Bylo mi pojišťovnou oznámeno, že mi mohou krátit rentu z prac. úrazu pokud mám ve smlouvě týdenní úvazek menší než 20.hod Pojišťovně jsem dodal, jak lékařské zprávy z ortopedie, tak OSSZ (posudkové lékařky), kde mám jasně napsáno: schopen práce v min.rozsahu a intenzitě. Pracovní schopnost klesla o 60%. Pobírám ID II.st Má na toto pojišťovna nárok?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

je to skutečně tak, že při jakémkoliv příjmu z pracovní činnosti Vám pojiš´tovna krátí vyplácenou rentu právě o příjem, který si vyděláte. je to proto, že renta vlastně nahrazuje ušlý výdělek. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.