Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni duchod

Autor ivana styblova
Předmět invalidni duchod
Dotaz Dobry den,potrebuju od vas radu opet.uz si nevimo pravdu rady.dne 9.10 2019 jsem byla na lps po posouzeni to referentka s lps posilalana duchodove oddeleni olsanska 3 ty to 31.10 zasilaly na cssz.vcera 4.11 jsem volala na duchodove oddeleni olsanska 3 ptala jsem se jestli dostanu v prosinci duchod 2019 bylo mi receno ze bych to mela v prosinci jiz dostat.dnes 5.11 jsem volala na cssz jestli jiz tam maj muj posudek ale jeste jim to tam nedorazilo a ze at nepocitam ze duchod dostanu v prosinci tak uz nevim komu verit.Jsem laik ale myslim si ze kdyby to ted v listopadu zpracovaly tak bych mohla jiz v prosinci duchod dostat dekuji za radu

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stýblová,

je to tak, že od data, kdy Vám byl přiznán důchod, to je podle mě 9. 10., máte nárok na důchod. Je pravděpodobné, že administrativa s tím spojená může trvat, proto asi důchod v prosinci nedostanete, ale mohla byste obdržet zálohu na důchod s tím, že důchod by Vám měl být vyplácen od 9. 10. 2019, takže Vám bude doplacen.

S pozdravem Václav Krása