Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID-krácení renty

Autor Milan
Předmět ID-krácení renty
Dotaz Dobrý večer přeji,pokud by mi přiznali ID,byl bych krácený teď když pobírám rentu z důvodu nemoci z povolání,jsem vedený na úP.Pokud by midůchod přiznali a třeba po roce vzali,měl bych znovu nárok na celou rentu,kvůli mému zdravotního stavu nemohu najít vhodnou práci.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

je to tak, že pokud by Vám odebrali důchod, tak by Vám z renty byla i nadále srážena minimální mzda. Ten rozdíl, který jsme prosadili je v tom, že při stanovení renty je odečítána aktuální výše minimální mzdy, ale ta by se pro Vás už dalším zvyšováním nepromítala do odečtu. Takže když letos Vám bude přiznán důchod a je minimální mzda 12 200,- korun, tak by to tak bylo pro Vás na vždy.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.