Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz k pomucce

Autor Eva
Předmět dotaz k pomucce
Dotaz Dobry den,pane Kráso, Obracím se na vas s prozbou aby jste mi poradil.Jsem invalidni duchodce ve III stupni.Pred deseti lety,mi odebrali prispevek na peci prvniho stupne a kartu ZTP,po nekolika letech, jsem si pozadala o kartu ZTP opetovně,posudkovy lekar v Nymburce mi ji vsak zamitl a dal mi pouze TP prukaz.Po te jsem se odvolala na Ministerstvo v Praze,kde mi byl priznán prukaz ZTP a to na pohybovy aparat již trvale.Kdyz jsem zadala o príspevek na peci priznal mi opet prvni stupen a uznal pouze tri body bez mobility čtyři měsíce,si semnou posudkový lékař dopisoval,protože jsem podávala námitky k jeho rozhodnutí.Když mi Ministerstvo uznalo ZTP kartu,na tom základě,mi teprve posudkový lékař uznal mobilitu.Péči mi uznal pouze po dobu jednoho roku proti tomuto rozhodnutí sem se odvolala na ministerstvo.Posudkový lékař,mi přiznal pouze III.body,pece o domacnost,oblekani a obouvani.Jsem po infarktu srdce,mam dalsí operaci karotidi chronicky nemocne nohy, nedojdu nikam pouze na 50-100m.Jsem vozena na urady automobilem,sama se nikam nedopravim.Mam chodítko a francouské hole.Mám astma,krcni a bederni pater nemocnou a dalsi.Nedokazu si uvarit,otevrit lahev s vodou,sama se neobleknu,beru dost leků na srdce.Zkusila jsem,se umít sama v koupelně, pri padu z vany,jsem upadla a zlomila si obe nohy.Mam nemocne tepny, vysoky tlak,ceka me dalsi operace leve nohy,pozadala jsem o pomůcku na auto aby mne manzel mohl vozit k lekarum nekolikrat jsem byla zamítnuta posudkovým lekarem v Nymburce.Bylo mi receno,ze musim mit obrnu nebo zkracenou nohu,domnívam se,ze nema pravdu,pohybovy aparát přeci patři do kategorie postižení kde je nutná pomůcka ( automobil).Kdyz sama nikam nemhu dojít.Neurolog a obvodni lekarka,vse potvrdili a popsali můj zdravotní stav,posudkovému lékaři, presto ho to nezajimalo! Neuznal mi pomucku ( automobil).Komise trvala dve minuty,nezeptal se mne vubec na nic,akorát si stáhl z internetu dokument,kde mi tvrdil,pokud nemám výše uvedenou obrnu,nebo zkrácenou nohu a vozík,tak nemám žádný nárok.Byla jsem v šoku jak dnes posudkovy lekari jednají s lidmi.Prosim o Vasi radu jak postupovat dale. Dekuji za odpoved S pozdravem a úctou! Eva

Odpověd na dotaz:

 

Vážená paní Evo,

tak jak popisujete v dotaze Vaše obtíže, domnívám se, že by bylo lépe obrátit se na poradnu NRZP ČR, poradnanrzp@nrzp.cz, telefon 266 753 427. Poradna může s Vámi všechny ta problémy postupně řešit.

S pozdravem Václav Krása