Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Věra Pařízková
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Je pravda, že je ze zákona daná rychlost el.invalidního vozíku 6km/hod.? Motor mého vozíku, kde byla rychlost 14km/hod. je nefunkční, opravář mi tam chce dát nový, ale tvrdí, že musí být ze zákona 6km/hod., že ho má na skladě. Má pravdu, nebo si to zjednodušuje a nechce z firmy objednat takovy, jaký tam patří?Já nevím,kde bych se to mohla dozvědět.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pařízková,

ano, je to skutečně tak, že rychlost el. vozíku je zákonem stanovena na 6 km v hodině. Je to proto, aby nemusel být homologován jako vozidlo. Teď je v Poslanecké sněmovně návrh zákona, který má rychlost vozíku zvýšit, ale zatím není rozhodnuto na jakou rychlost.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása