Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Domáňová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, prosím jak donutit zaměstnavatele v chráněné dílně při teplotách na pracovišti 29-30°C zřídit klimatizace, či jinak snížení teploty.Jiz dvakrát zkolaboval kolega a to tak,že upadl i s židlí na zem,o vodu musíme doslova škemrat.Dekuji za odpověď Domáňová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Domáňová,

žádný zákon nestanoví povinnost zaměstnavateli zřídit klimatizaci na pracovišti. Zaměstnavatel má za povinnost, pokud teplota překročí určitou mez, poskytnout dostatek tekutin. Teprve při teplotě nad 34 stupňů může zkrátit pracovní dobu a dát zaměstnancům placené volno. Samozřejmě, že toto volno může dát i dřív. Očekával bych, že v případě chráněné dílny, kde jsou lidé se zdravotním postižením, bude přistupovat zaměstnavatel podstatně lidštěji a zaměstnance uvolní z práce. Jak donutit zaměstnavatele k zajištění dostatčného množství tekutin je jednoduché. Můžete podat stížnost na inspekci práce. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.