Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Emily
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zdali jde právně napadnout chybné posouzení posuzující lékařky. Posudek o invaliditě, je zřejmě z právního hlediska neplatný, neboť v posudkovém závěru je fatální chyba když je v něm uvedeno v kapitole XIII. Odd. E položce 1c přílohy k vyhlášce č.359/2009 Sb. , pro které se stanovuje míra poklesu pracovní schopnosti je 20%, ale položka 1c přílohy odpovídá poklesu prac. schopnosti on b 40%, ne 20% jak je uvedeno. ( 20% odpovídá položce 1b.)

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Emily,

 musíte podat námitku a uvést tuto chybu. Zároveň můžete upozornit na posudkovou lékařku, protože dle Vašeho názoru nepostupovala podle zákona.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.