Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Johanka Černá
Předmět Dotaz
Dotaz Vážený pane Kráso. Dovolte mi dotaz. Při posuzovaní invalidity posudková lékařka nebrala zcela v potaz stanovisko odborného lékaře a rozhodla o snížení stupně invaludity i když se zdravotní stav nezlepšil. Nepomohlo ani odvolání. Nyní podávám žádost znovu. Můj lékař se domnívá, že posudková lékařka je podjatá. Mohu požádat o jiného posudkového lékaře. Paní doktrorka se ke mě chovala jako k někomu, komu nevěří. Byl to pro mne velmi ponizujici zazitek a i v dusledku toho se zdr. stav zhorsil. Nevím jakým zpusobem mohu chtit byt posouzena nekym jiným. Zda je to mozne a jakym zpusobem to podat. Dekuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Černá,

 samozřejmě, že máte právo požádat o jiného posudkového lékaře, protože se domníváte, a řekl bych, že i oprávněně, že posudkový lékař může být vůči Vám podjatý. Na to máte právo. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.