Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotace mzdu pro chráněné dílny

Autor Roman
Předmět Dotace mzdu pro chráněné dílny
Dotaz Vážený pane Kráso, rád bych se Vás zeptal, zda-li když je invalidní důchodce zaměstnán u dvou firem současně (v jedné na 2h/den a druhé na 3h/den), pobírají obě firmy příspěvek od MPSV na mzdu nebo pouze jedna, a která. Velmi děkuji za odpověď a Váš čas. S pozdravem RK.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Romane,

 příspěvek na zaměstnávání příjemců ID v chráněných dílnách může pobírat pouze jeden zaměstnavatel, protože příspěvek je vždy na konkrétní rodné číslo a může být přiznán pouze jednou. Jeho výše se mění podle rozsahu pracovního úvazku nebo podle výše vyplacené mzdy.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.