Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

doplatek renty v případě podnikání

Autor Jaroslv
Předmět doplatek renty v případě podnikání
Dotaz Dobrý den. Chtěl bych se prosím zeptat jak je to s doplatkem , rentou v případě , že bych začal podnikat a stále zůstal zaměstnaný . Pojišťovna mně doplácí rozdíl , nikdy jsem nepodnikal , ani když mně vznikla nemoc z povolání . V případě , že bych si nyní založil živnostenský list a zůstal zaměstnaný , došlo by ke sčítání přijmů ze zaměstnání a ze živnosti ? Nebo bych si mohl přivydělat na živnostenský list a na výšku renty by to nemělo vliv . Děkuji za případnou odpověď. Jaroslav.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaroslave,

při výplatě renty se samozřejmě sčítají všechny příjmy, to je důchod, mzda i příjem z podnikání. Nezapočítávají se pouze dávky pro OZP, jako je příspěvek na péči nebo příspěvek na mobilitu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji