Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na plošinu

Autor Vladimíra Wogurková
Předmět příspěvek na plošinu
Dotaz

Dobrý den pane Kráso. Žádala jsem o příspěvek na plošinu v RD, bydlímě v 1 patře. Tento příspěvek mě byl zamítnut jak v místě bydliště v Litoměřicíh, tak po odvolání v Ústí nad Labem. Nemůžu chodit, jezdím na vozíčku  chodím  o berlích na velice krátké vzdálenosti. Po schodech mě to nejde, ale komise shledla že to není k poskytnutí příspěvku. Na plošinu jme si vzali půjčku a tak jsme se dostali do finančních potíží. Nauvně jsme si mysleli,že nějaké peníze na příspěvek na tuto plošinu dostaneme a půjčku splatíme. Poraďte mě prosím jak mám dále postupovat. Jsem velice nešťastná jak se jedná s lidmi kteří prostě jen nemohou. Velice Vám děkuji Vladimíra Wogurková Hlinná u Litoměřic.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Wogurková,

je to opravdu divné, protože pokud nejste schopna chodit po schodech, tak samozřejmě máte nárok na příspěvek. Máte ještě možnost podat správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu. Neplatí se žádné poplatky a nemusí Vás zastupovat advokát. Žalobu musíte podat do dvou měsíců od data rozhodnutí o zamítnutí Vašeho odvolání. Než však podáte žalobu, docela rád bych viděl zdůvodnění zamítnutí Vaší žádosti nebo odvolání. prosím, pošlete mi naskenovaný dokument na adresu v.krasa@nrzp.cz. Dále mi napiště, zda byste souhlasila s medializací Vašeho případu. Pokud je to tak, jak píšete, tak je to typický případ pro pořad Černé ovce a myslím, že tohle by Vám nejvíce pomohlo, protože většinou je to tak, že Černé ovce pomáhají výrazně řešit tyto případy.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji