Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přestavba bytového jádra-wc a koupeln

Autor Danna
Předmět přestavba bytového jádra-wc a koupeln
Dotaz Dobrý den, pane Krása, chtěla bych se zeptat, co je třeba dodat za dokumenty Úřadu práci při žádosti na příspěvek přestavby bytového jádra.Jsem v plném ID, težce nepohyblivá - příspěvek na péči III.stupeň. Do vany a z vany se dostanu jen za pomoci jiné osoby, tudíž bych potřebovala sprchovací kout a rúzné jiné pomůcky. Ale nevím, co vše je třeba vyřídit na ÚP a jakým způsobem žádat, zda mají k vyplnění nějaký formulář atd. Děkuji.Danna

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Danno,

je samozřejmě potřeba dodat žádost na formuláři, který najdete na www.mpsv.cz, Dále popis rozsahu prací, například výměna vany za sprchový kout a podobně a k tomu, zda je třeba rozšířit dveře. Problém je v tom, že vyhláška č. 388/2011 Sb., stanoví, že není možné proplácet sanitární zařízení, to je sprchu a podobně a že je možné v zásadě zaplatit pouze stavební práce, to je výměnu zárubní, stavební práce spojené s předěláváním odpadu, vedením vody a podobně. Nebude Vám však proplacena například dlažba. NRZP ČR usiluje, aby se toto změnilo.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.