Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

plošina pro invalidní vozík

Autor Simona Monika Hešterová
Předmět plošina pro invalidní vozík
Dotaz Dobrý den pane Krása,mohl by jste mi pomoci na koho se obrátit ,když potřebuji plošinu připevnit pro invalidní vozík.? Už jsem dostala po prvé schválený vozík,ale tím že žiji sama,tak musím bohužel zatím používat berle,nebo si sama vozík nesnesu.Můžete mi poradit na koho se obrátit s tímto problémem.Nechci jen plošinu takovou,že se se jen rozloži,nebo si vozík opět sama nevytlačím.A jestli ji musím platit.Děkuji a přejí hezký den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hešterová,

nejlépe bude, když si požádáte o příspěvek na nákup zvláštní pomůcky, a to na pojízdnou plošinu pro vozík. Žádost se podává na Úřad práce. Dále musíte mít dohodu z výrobcem, který by Vám plošinu namontoval. Je to např. fy. Altech, s. r. o., Průmyslová 1146, Uherské Hradiště, tel. 572 420 511.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.