Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kompenzační pomůcka

Autor Jaroslav
Předmět Kompenzační pomůcka
Dotaz

Dobry den pane Kráso,

 

 obracím se na Vás s dotazem, mam velmi těžkou nedoslychavost se zbytky sluchu až hluchotu, chtel bych pozadat Urad prace o kompenzačni pomucku Počitac dle přílohy č.1 k vyhlasce 388/2011, která nabyla ucinnosti 1.ledna 2018. Cituji - 5. Osobám se zdravotním postižením - sluchovym, které je uvedeno v části I. bode 3 písm. a) a b) přílohy k zákonu, je určena tato zvláštní pomůcka:

"Zařízení pro vizuální online komunikaci umoznujici online tlumoceni do znakoveho jazyka, jedna se o zarizeni s podporou 3G a LTE (4G) internetu s prednim fotoaparatem minimálne 2Mpx a displejem minimálne 6""  Chci pozadat o notebook - ktery by byl pevne zakotven na stole a ja mohl znakovat obema rukama. Urad Prace mi rekl, ze tato vyhlaska se vztahuje na tablety a mobily nikoliv notebooky. Presto plno mych vrtevniku pochazejici z jinych mest a vesnic si bezproblemove pozadalo o notebook. Ptam se Vas pane Kraso, zda je moje zadost o notebook v poradku?  A v jake cenove vysi si mohu notebook zadat se spoluucasti 10%? Predem dekuji za odpoved a preji krasny zbytek tydne Havránek J.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Havránku,

obávám se, že to není pravda, že by v jiných městech dostávali lidé z příspěvku na kompenzační pomůcky notebooky. V těchto věcech je jednotná metodika, protože celý systém zajišťuje Úřad práce, a to prostřednictvím svých pobočných pracovišť. Pokud není ve vyhlášce přímo určen notebook, tak opravdu není možné, abyste dostal příspěvek na tuto pomůcku.

S pozdravem Václav Krása