Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kompenzační pomůcka

Autor Petr
Předmět Kompenzační pomůcka
Dotaz Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda má vliv termín podání žádosti o kompenzační pomůcku na výši příspěvku? Chce podat žádost o kompenzační pomůcku na nákup mobilního telefonu Iphone pro zrakově postiženou manželku. Máme žádost podat ještě v letošním roce nebo počkat až na nový rok? Může mít např. na konci roku Úřad práce již vyčerpané prostředky na pomůcky? Děkuji Petr Adamek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Adámku,

 

výše příspěveku se nijak nemění, pouze se mění, a to od března 2020, výše příjmů posuzované osoby, a to z 8minásobku na 16tinásobek životního minima.. Což je taková výše, že si myslím, že se pro Vás nic nemění.

S pozdravem Václav Krása