Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

bezbariérový přístup

Autor Jana Truhlářová
Předmět bezbariérový přístup
Dotaz Dobrý den pana Krása. obracím se na Vas s prosbou ohledně mého otce. Je mu 75 a je po amputaci celé nohy. tudíž na vozíku. bydlí v paneláku které je SVJ. otec tam bydlí v najmu. mají 3 vchody z toho jeden hlavni kde je cc 10 schodu a nájezd na kočárek. s vozíkem to není možný. Mluvila jsem s předsedou ohledně bezbarierového vstupu ze zadní strany baráku. bylo mi řečeno ze je to problém a ze to není v jejich kompetenci. Tím se chci optat jestli opravdu to není v jejich kompetenci a nebo jestli mají právo ten bezbariérový vstup udělat. předem děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Truhlářová,

je to samozřejmě tak, že společenství vlastníků rozhoduje o tom, co se v domě stane. To znamená, že i zřízení plošiny je na rozhodnutí buď výboru SVJ nebo valné hromady SVJ. Váš otec by si mohl požádat o pojízdnou plošinu k překonání schodů, a to ve vchodu, který mu schválí SVJ. Proto Vám doporučuji, aby Váš otac podal oficiální žádost na SVJ, že souhlasí´, aby si Váš otec požádal o příspěvek na pořízení schodišťové plošiny. Nejlépe to bude u vchodu, kde je nejmíň schodů. Pokud bude mít otec souhlas, tak může na Úřadu práce požádat o příspěvek na tuto pomůcku.  


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji