Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zzaměstnávání zdravotně postižených

Autor Sabina Volná
Předmět Zzaměstnávání zdravotně postižených
Dotaz Dobrý den pane Kráso, zajímal by mne moc Váš názor nad kterým delší dobou stále více přemýšlím.Vy snad i víte jak dát podmět vládě jak to napravit .Psala jsem dotaz i paní Marxové ale bez odpovědi.Je jasné že nemůže na vše odpovídat ale já nechci po ní řešit určitý problém osobní. Když se podíváte na nabídky práce na stránkách třeba i úřadu práce na nabídky práce pro osoby OZP ,převážně je to jen práce ostraha,vrátný,uklízeč....A někde je napsáno i fyzicky namáhavá práce....Proč osoba s maturitou ale OZP nemůže pracovat hlavně ve státní správě na recepci nebo podatelně nebo i jako aminidstr. pracovník ? Na pracovních místech vhodných i pro OZP mnohdy sedí mladé zdravé osoby nebo starobní zdraví důchodci.Je to smutné že tento stát osoby s OZP řadí mezi méně vzdělan v nabídkách práce.Proč stát neuzákoní že alespoň státní firma musí zaměstnat osoby s OZP a i určitý počet osob nad 50 let?Je smutné jak stát kašle na osoby s OZP a háže jim klacky pod nohy i když chtějí pracovat ale třeba jen mají omezení pohybové atd. Hezký a pohodový rok 2017 Vám přeji ! Sabina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Volná,

ono je to trochu jinak. Veřejná správa a státní úřady si nedávají požadavky na nové pracovníky na ÚP, ale vypisují výběrová řízení na jednotlivé pracovní pozice. Proto v nabídce ÚP takové místo nenajdete. Doporučuji Vám sledovat jednotlivé úřady a jejich výběrová řízení na jednotlivé pracovní pozice. Jen Vás upozorňuji, že pokud jde o výběrová řízení ve státní správě, tak žadatel dnes musí splňovat podmínky zákona o státní službě. proto je dobré, abyste si před přihlášením do výběrového řízení prostudovala i zákon o státní službě. Pokud by šlo o pracovní pozice, například na úrovni obcí, tam se také vypisují výběrová řízení, ale výběr pracovníků není podle zákona o státní službě.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji