Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zvyseni prispevku zamestnavatelům od 1.1.2016

Autor Petr
Předmět Zvyseni prispevku zamestnavatelům od 1.1.2016
Dotaz

Preji dobreho dne,

je půle listopadu a stale jsem nekde nevidel informaci, zda a jestli vubec se v souvislosti s zvysenim min. mzdy pro invalidy na 9300 Kc zvysi i prispevek pro zamesznavani OZP. Koukal jsem, ze ani na strankach nrzup.cz zatim nic neni, proto me to zajima, zda je uz vůbec neco dojednano. Termin se uz dosti blizi.....predpokladam, ze pokud opravdu t bude tak, ze od r. 2017 se miín. mzdy KONECNE srovnaji na stejnou uroven, take se zvysi prispevek i od r. 2017. Vite tedy jiz neco podrobneho?

 

Dekuji Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

je prakticky schváleno, že příspěvek pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50 % OZP podle § 78, zákona o zaměstnanosti se zvýší s účinností od 1. 1. 2016 o 1500,- korun. Zatím je snaha tuto změnu dát jako pozměňovací návrh k nějakému zákonu, tak, aby zákon vyšel ve sbírce zákonů do 31. 3. 2016. Pokud se to podaří, tak za prvé čtvrtletí budou moci zaměstnavatelé zaměstnávající více než 50 % OZP uplatnit nárok na zvýšený příspěvek. příspěvek bude zvýšen pravděpodobně tak, že z oněch 1500,- Kč bude 800,- Kč navýšení mzdových nákladů a zbylých 700,- Kč za splnění určitých podmínek v režijních nákladech.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji