Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zvýšení příspěvku na podporu zaměstnávání OZP

Autor Petr Prokopius
Předmět zvýšení příspěvku na podporu zaměstnávání OZP
Dotaz Vážený pane Kráso, stejně jako před rokem se na Vás obracím se stejnou žádostí i stejnou otázkou. Je od 1.1.2017 reálné, že bude zvýšen zmiňovaný příspěvek a v jaké bude výši. Kdy o tom jako zaměstnavatelé dostaneme nějaké informace. Jsem jednatelem společnosti, která zaměstnává více jak 50% OZP (celkem cca 60) a zvýšení zaručených mezd bez navýšení příspěvku by mělo pro nás fatální důsledky. Děkuji Vám zdvořile za odpověď Petr Prokopius

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Prokopiusi,

je zatím dohodnuto, že příspěvek na zaměstnávání více než 50 % OZP podle § 78 zákona o zaměstnanosti by se měl zvýšit od 1. 1. 2017 o 700,- Kč. Tato částka by měla jít do mezd. Zákon bude pravděpodobně přijat v 1. čtvrtletí 2017 s tím, že uplatnit toto zvýšení bude možné samozřejmě od 1. 1. 2017, protože se vždy žádá až za uplynulé čtvrtletí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji