Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zvýšení důchodu starobního oproti dosavadnímu částečnému invladnímu II.stupně

Autor petra
Předmět Zvýšení důchodu starobního oproti dosavadnímu částečnému invladnímu II.stupně
Dotaz Petra Zbývá do důchodu 10 let. Je šance na zvýšení starobního důchodu oproti dosavadnímu invalidnímu -5.600kč, pokud získám práci na 3 hod nebo až když získám práci na plný úvazek? Velice děkuji za odpověď! PS. Reklamu jsem otevřela, ale nebyla funkční.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

určitě, každý příjem z pracovní činnosti, ze kterého však budete odvádět sociální pojištění, Vám zvýší Váš starobní důchod. proto Vám doporučuji, abyste si určitě nějaké zaměstnání sehnala. Ještě Vás upozorňuji na to, že při invaliditě II. stupně Vám, pokud nepracujete, není doba pobírání ID započítávána jako náhradní doba pro účely starobního důchodu. proto je důležité si zaměstnání najít.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.