Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ztráta inv.důchodu-zaměstnavatel ukončí pr.poměr

Autor Alexandr Jelínek
Předmět ztráta inv.důchodu-zaměstnavatel ukončí pr.poměr
Dotaz Dobrý den, jsem ČID a ve smlouvě na dobu určitou je, že ,,když přestanu být invalidní, pracovní poměr skončí posledním dnem v měsíci, kdy tato skutečnost nastala." Je toto vůbec zákonné? Děkuji za odpověď. A. Jelínek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jelínku,

smlouva na dobu určitou je určitě možná a v souladu se zákonem. Není však v souladu se zákonem skutečnost, že doba platnosti smlouvy je podmíněna tím, zda budete či nebudete pobírat ČID. Proti tomu byste měl protestovat a žádat úpravu smlouvy.

S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji