Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP-a co dal?

Autor Jana Fonfikova
Předmět ZTP-a co dal?
Dotaz

Dobry den.Jsem2 rok na materske dovolene.Po porode se me zdravi pomalu zhorsovalo,nastavala svalova atrofie,mozna to bude RS.Ted jsem cerstve ziskala ZTP 2.st. Doktor mi naznacil,ze mozna z materske pujdu rovnou na invalidni duchod.Jaky je prosim vas postup?A mam moznost se vratit do prace?neKdyz ne-mam podat zadost o vypoved,nebo mi ji da zamestnavatel?Mam moznost se vratit do prace alespon na cast.uvazek? Asi je tech otazek mnoho,no ve mne je jeste vic. Dekuji Vam za odpoved a za pomoc.Fonfikova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fonfiková,

první krok musí učinit Váš lékař, a to v případě, že budete dlouhodobě práce neschopná a tato neschopnost bude trvat nejméně 6 měsíců. Měl by Vám doporučit zažádat o invalidní důchod. S tímto doporučením se dostavíte na Okresní správu sociálního zabezpečení a požádáte o přiznání invalidního důchodu. Důležité je jaký Vám bude přiznán invalidní důchod. Pokud to bude invalidní důchod pro trvale zhoršené životní a pracovní podmínky, což by ve Vašem případě mohlo být. V tomto případě nebudete nijak omezena v zaměstnání a můžete pracovat. Pokud Vám bude přiznán důchod pro chronické onemocnění tak Vaše pracovní aktivity budou omezené a v takovém případě je na Vašem rozhodnutí, zda přijmete invalidní důchod nebo budete nadále zaměstnána na plný úvazek.

S pozdravem.

Václav Krása