Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP 2 a veřejně prospěšne práce na obecnim uřadě Pě

Autor Anežka Wplfova
Předmět ZTP 2 a veřejně prospěšne práce na obecnim uřadě Pě
Dotaz

Pěknej den vám přeji pane Krása.Jsem v ID už 18let , pře 2 lety mi snižily ID 3 na ID 2 . Jsem vedena na UP , Uřednice mi zdělila že budu muset vykonavat veřejně prospěšne přece.  Maji na toto právo když jsem držitelem ZTP 2 ???Moc děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Anežko,

teoreticky Vám ÚP může nařídit veřejně prospěšné práce, ovšem musí to být práce odpovídající Vašemu zdravotnímu stavu. proto Vám doporučuji, pokud Vám práce nebude vyhovovat, abyste požádala svého lékaře, že takovou práci nemůžete vykonávat.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.