Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP - ČID

Autor Kristina
Předmět ZTP - ČID
Dotaz

Dobrý den

Píši již podruhé mám již 8 rok po ablaci prsu  (zhoubný nádor) měla jsme chemoterapii, ozářky nyní 8 rok v klidové remisi ,ale samosřjemně diagnosa není nejistá to mě napsal mudr z onkologie kde chodím již na roční kontroly.Mám  po rekonstrukci prsu .Jsem astmatička,alergička problémy s klouby a páteří  a trpím 60% oboustrannou hluchotou  nosím naslouchátko, chodím rok na psychiatrii s depresí středně těžkou až těžkou .

Měla jsem PID ktery mi byl odebrán a dali ČID první stupně důchod se vztahoval na onkologiceké problémy radila jsem se svámi zda mohu žádat zpět o PID a přidat ostatní nemoci a bylo mi odpovězeno že ano . Zažádala jsem o PID a nyní mi odebrali i ČID a řekli, že ví jak mi je ,ale že se kriteria změnili pro důchody  ŽE DENNĚ ODEBÍRAJÍ 20 DŮCHODU a moje neschopnost činí 15% poradili mi jen že se mohu odvolat což učiním,ale ani v to nedoufám, že se něco změní .

Chhtěla jsem se zeptat jestli mám vůbec nárok aspon na ZTP myslím na tu hluchotu ? Prosím kde si mám zažádat o ZTP mám to připsat do toho odvolání ????Vůbec si nevím rady byla jsem vedena na pracovnímm uřadě 2 roky a nakonec mě vyřadili nebot práci vůbec nemohli sehnat já měla brigadu  na 150 hod ročně přes známou  ,ale i tam už jsme měla problémy s alergii .Celou tu dobu mě nikdo nechtěl zaměstnat. Opravdu jsem zoufalá nejsem schopna soustavné práce budu stále na nemocenské jestli toto je řešení :-( tak lidí doženou opravdu ke zhroucení už nyní se mi dávka zvýší  nebot opět se mi vrátila noční nespavost a myšlenky na bůhví co....... Prosím o radu děkuji  předem

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kristino,

Vaše situace je opravdu vážná a chápu v jaké složité situaci jste. Doporučuji Vám, abyste se obrátila na poradnu NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266753427. Jsou tam odborníci, kteří se Vám mohou opakovaně věnovat.

S pozdravem Václav Krása