Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zrušení pracovního poměru

Autor Roman Krška
Předmět zrušení pracovního poměru
Dotaz

Vážený pane Kráso,

prosím o radu. Dne 20.05.2016 jsem nastoupil do práce ve firmě Amazon Logistic Prague s.r.o.Dobrovíz, přes pracovní agenturu Randstad s.r.o.Praha 5. Jsem v invalidním důchodu, po chemoterapiích v nemocnici Na Homolce Praha a následné operaci v nemocnici IKEM Praha. Po chemoterapiích mi zůstalo brnění v končetinách. Lékař mi napsal  náplasti Transec. První den výkonu zaměsnání jsem tuto skutečnost sdělil na osobním oddělení  agentury. Načež mě donutili podepsat okamžitou výpověď s tím, že jsem prolezlý drogami aniž bych podstoupil jakákoli vyšetření. Rozvázání pracovního poměru jsem podepsal 23.6.2016.

Při vstupní prohlídce jsem  byl i u firemního lékaře, který obdržel všechny doklady o mé léčbě i nemoci a doporučil mé přijetí do výše uvedené firmy.

Prosím o radu, zda se mohu nějak bránit, už se bojím žádat o práci u kteréhokoli zaměstnavatele. V září jdu před posudkovou komisi, paní doktorka mi před rokem doporučila abych se pokusil pracovat s tím, že už dostanu pouze důchod částečný. 

Děkuji předem moc za Vaši radu.

Přeji krásný den.

Roman Krška

Leská 18 411 15 Třebívlice

datum  narození  18.07.1974

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Krško,

pokud jste byl ve zkušební době, tak zaměstnavatel s Vámi může rozvázat pracovní poměr, aniž by to nějak zdůvodňoval a aniž byste s tím souhlasil. To, že jste dokonce podepsal výpověď není moc dobré. Je tu jediná možnost jak se bránit a sice, že se jednalo o diskriminaci z důvodu zdravotního postižení. Pokud máte alespoň něco písemně, že vzhledem k Vašemu zdravotníého stavu s Vámi byl rozvázán pracovní poměr a zároveň máte písemně, že zaměstnanecký lékař Vám při vstupní prohlídce doporučil přijetí do firmy, tak se domnívám, že by to teoreticky bylo možné. Musel byste však mít advokáta. NRZP ČR nemůže zastupovat u soudu, protože nemáme advokátní licenci. Pokud však rozvázání pracovního poměru je napsáno tak, že po vzájemné dohodě a nikde nemáte zaznamenána slova, která uvádíte(prolezlý drogami) tak soud může být velmi obtížný a výsledek nejistý. Dostanete do situace tvrzení proti tvrzení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji