Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zrušení invalidity I.stupně

Autor Michaela
Předmět Zrušení invalidity I.stupně
Dotaz

Dobrý den,

mám invalidní důchod I.stupně, chtěla bych nastoupit na HPP, mohu si zažádat o úplné zrušení invalidního důchodu? Zdravotně se cítím už úplně v pořádku a chtěla bych začít normálně pracovat bez nějakého omezení.

Invalidní důchod pobíram dva roky, po celou dobu jsem v evidenci ÚP, budoucí zaměstanavtel o mém důchodu zatím neví. Naše spolupráce by začínala nejdříve první dva měsíce na DPP a poté na HPP, za tu dobu bych si mohla invaliditu zrušit, bylo by to vůbec možné a jaký by byl postup?

A ještě jeden dotaz - při pobírání DPP, musím svému zaměstnavateli hlásit, že mám invalidní důchod?

Děkuji předem za Vaše odpovědi.

Michaela

 

Odpověd na dotaz:

Dobrý den pani Michaelo,

pokud pobíráte ID I. stupně, tak Vám nic nebrání v uzavření pracovního poměru na plný úvazek. Asi není úplně šťastné snažit o odebrání ID. Je pravděpodobné, že budete předvolána ke kontrole zdravotního stavu a posudkový lékař rozhodne o jeho zrušení či ponechání. Zaměstnavateli musíte oznámit, že pobíráte ID. Zaměstnavatel tím plní povinné procento zaměstnávání osob se zdravotním postižením a současně na Vás může uplatnit slevu na dani z příjmů.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.