Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zrušení firmy, výpověď a odchod do předčasného důchodu

Autor Hana
Předmět Zrušení firmy, výpověď a odchod do předčasného důchodu
Dotaz Dobrý den pane Kraso, Jsem v invalidním důchodu 1.stupně a pracuji jako ostraha v jedné firmě.Letos 15.4 nám nas šéf oznamil, ze ruší jeho firmu. Nesdelil nam však kdy. Pracuji u neho od unora 2017 a mam od neho pouze první smlouvu na dobu určitou.V roce 2018 mi již žádnou nedal se slovy, že platí ta původní Rovněž tak jednal i letos Znamená to, že jiz pracuji na dobu neurčitou? Nemám a ani ČSSZ nema moje evidenční listy důchodového pojištění za roky 2017 a 2018.Stale je jen slibuje. V září 2019 chci odejit do předčasného důchodu (o 1 rok a 3 měsíce dříve). Jak mám postupovat když nám stále nesdeluje termín ukončení firmy? Prý si nás nová firma jenom převezme, je to prý nové podle EU.To přijdeme o odstupné? Prosím poraďte jak postupovat Děkuji Vám moc za odpověď, jsem už z toho opravdu hodně unavená Zdraví Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

pokud jste měla smlouvu na dobu určitou a po ukončení smlouvy jste dále pracovala a pobírala mzdu, tak se má za to, že pracujete na dobu neurčitou a zaměstnavatel s Vámi musí také tak jednat. Doporučuji, abyste požádala zaměstnavatele o evidenční listy důchodového pojištění a pokud Vám je nebude chtít dát, obrátila se na inspekci práce. Je to jeho povinností.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.