Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zřízení chráněného místa

Autor Dagmar Prskavcová
Předmět zřízení chráněného místa
Dotaz

Vážený pane Kráso,

     prosím vás o radu - pomoc v následujícím. Mám dceru DMO, tourettův syndrom/komplikace/, diabetes I. typu. Má také  ID -  invalidita III.stupně §39 odst. 2 písmeno c.

    Snějakými úlevami odmarturovala a ráda by pracovala. Vzhledem k jejím možnostem dosáhne pouze  na chráněné místo a velmi zkrácený úvazek.

     Dohodli jsme se , že by mohla pomáhat ve firmě, kde pracuji i já s jednoduššími kancelářskými pracemi. Nicméně pořád potřebuje kontrolu a vedení.

     Na ÚP mi sdělili, že by s chráněným místem neměl být problém a zaměstnavatel po roce fungování dostane kompenzaci za vícenáklady do 48000Kč.Když potencionální zaměstnavatelka přišla toto dohodnout, sdělili jí, že peníze budou ještě pokrácené  vzhledem ke krátkému úvazku, že na okrese ještě nikoho takového nemají a že je s tím moc obíhání.

     Byla bych moc ráda, aby zaměstnavatel měl hrazené náklady na místo a dcera se mohla nějak zapojit.               Děkuji.                 Dagmar prskavcová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Prskavcová,

výši podpory stanoví zákon a s tím dnes nemohu nic udělat. zaměstnavatel bude mít ještě nárok na slevu na dani z příjmu, a to ve výši 5000,- Kč ročně.

S pozdravem Václav Krása