Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zřízení chráněné dílny

Autor Lucie
Předmět Zřízení chráněné dílny
Dotaz Dobrý den, prosím o radu. Jsem druhým rokem v ID III. stupně (pro těžkou inkontinenci stolice), nyní se rozkoukávám, jak bych mohla přispět do domácího rozpočtu, neboť můj důchod je vzhledem ke krátké odpracované době spíše almužnou. V blízkosti není zřízena žádná chráněná dílna, a tak mě napadlo, chráněnou dílnu zřídit, respektive - je možné pracovat doma - vyrábět výrobky (panenky, hračky), ty prodávat např. prostřednictvím internetu a mít punc "chráněné dílny"? Případně později najít prostory a zaměstnance. S díky Lucie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucie,

samozřejmě, že můžete pracovat doma. Pokud nemáte na rozhodnutí o ID poznámku, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak vždy doporučuji, aby příjemce ID III. stupně nepracoval déle než tři hodiny. Pokud byste měla živnost, musíte být připravena na to, že musíte obhájit, že nepracujete více než tři hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.