Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZPS

Autor Markéta Vrátná
Předmět ZPS
Dotaz

Dobrý den,

přítel pracuje v chráněném pracovišti a má ZPS. Když si chtěl teď ZPS prodloužit, protože mu platí do 30.4.2013, zjistil na UP, že agenda pro lidé se ZPS byla zrušena. Prý si musí zažádat o invalidní důchod, jinak v chráněné dílně nemůže pracovat. Je to opravdu tak?

Moc děkuji za odpověď.

S pozdravem,

Markéta

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vrátná,

bohužel je to skutečně tak, že institut osoby zdravotně znevýhodněné byl zrušen. Nyní intenzivně usilujeme o návrácení této věci zpět do zákona. Doporučuji ať si Váš přítel skutečně zažádá o ID.

S pozdravem

Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.