Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZPS

Autor Milena
Předmět ZPS
Dotaz

Dobrý den pane Kráso. Chtěla bych se zeptat, jak je to s ZPS. V prosinci 2012 mi skončila Zps a následně jsem dnes dostala výpověď, prý pro nadbytečnost. Jsem velice nešťastná, v chráněné dílně jsem pracovala 5 let a teď toto. Dostanu odstupné a bude se ZPS obnovovat nebo to úplně zaniklo navždy. děkuji za odpověď Milena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mileno,

bohužel je to skutečně tak, že v současné době nejsou znovu osoby hodnoceny jako osoby zdravotně znevýhodněné, tudíž pokud jste tento statut měla do konce roku, tak jej již nemůžete získat. My nyní jednáme intenzivně, aby tento statut mohl být obnoven. mělo by se nám to snad podařit.

Sledujte webové stránky www.nrzp.cz, kde byste dostala informaci, pokud by došlo ke změně.

S pozdravem Václav Krása