Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Znovuobnovení OZZ?

Autor Hana Kupková
Předmět Znovuobnovení OZZ?
Dotaz

Dobrý den, jsem OZZ (nyní zaměstnána třetím rokem ve firmě Agentura PANCÉŘ Ostrava, zaměstnávající právě OZZ, ČID a PID) a ráda bych se zeptala, zda jsou nějaké nové informace ve věci znovuobnovení OZZ, jak se píše v Hospodářských novinách ze dne 6.5.2013, kde je zpráva ministerstva práce o připravovaném znovuobnovení statusu OZZ. Zajímá mne, kdy se bude tato záležitost projednávat, jelikož mi končí status OZZ ke dni 31.3.2014 a ráda bych pokračovala ve své dosavadní profesi u stejné firmy i nadále (taktéž i zaměstnavatel si tak přeje), však ke stejnému datu mi končí pracovní smlouva (právě z důvodu ukončení OZZ) a pokud bych nadále neměla OZZ, musím se jít hlásit od 1.4.2014 na ÚP. Jakým způsobem se bude žádat o znovuobnovení či podávat nová žádost? Kdy se plánuje toto obnovení OZZ? Myslím, že tato záležitost bude zajímat všechny ty, kteří mají ukončení OZZ dříve než koncem roku 2014. Děkuji velice za informace.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kupková,

institut OZZ bude určitě obnoven, ale nejdříve od 1. ledna 2014.

S pozdravem Václav Krása