Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna výše ůrazové renty při ČID a PID

Autor Rostislav
Předmět Změna výše ůrazové renty při ČID a PID
Dotaz

DOBRÝ DEN.BUDE SE MI ODPOČÍTAVAT MINIMÁLNÍ MZDA(8000KČ) Z RENTY JESTLIŽE SE MI ZMĚNI ČID II.STUPNĚ NA PID NA NÁSLEDKY ŮRAZU.OPLATÍ JSE MI PID CHTÍT,OHLEDNĚ VALORIZACE ATD,JE NUTNÉ SI PLATIT SOC.POJIŠTĚNÍ KDYŽ OD ŮRAZU JSEM NIKDE NEPRACOVAL A JSEM POŘÁD NA ČID ATD. DĚKUJI

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rostislave,

v případě zvýšení Vašeho ID Vám bude snížena částka z renty o výši zvýšeného důchodu. Tudíž v zásadě si nijak nezvýšíte svůj příjem. Odpočet minimální mzdy by pravděpodobně zůstal, protože příjemce ID III. stupně nemá zakázáno pracovat.

Pokud jde o sociální pojištění tak jej za Vás nikdo neplatí, ale Váš starobní důchod by byl vypočítán ze současného ID.

S pozdravem Václav Krása