Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna pracoviště

Autor Jan Jiřík
Předmět Změna pracoviště
Dotaz

Dobrý den.

Prosím o radu.Před rokem mi byl přiznán ID 1stupně po TEP kyčle, stále jsou mé pracovní schopnosti značně omezené - zaměstnavatele jsem o tom samozdřejmě informoval - nicméně po dohodě s kolektivem i s mými přímými nadřízenými mi bylo umožněno abych mohl pracovat v původním kolektivu s tím že kolektiv i nadřízení akceptují má omezení.Nyní však dojde k organizačním změnám a ke změně místa i charakteru vykonávané práce - bude to značně náročnější ohledně vzdálenosti i prostředí a v neposlední řadě také fyzické náročnosti.Jaké mám možnosti vůči zaměstnavateli? Když odmítnu přechod na de fact. jiné pracoviště? Může mě zaměstnavatel propustit? Nebo mohu požadat o rozvázání prac.poměru ze zdrav. důvodů? A jaké to má důsledky případně nárok na nějaké odstupné? Případně může či musí se zaměstnavatel pokusit najít pro mě jiné příhodnější místo?A co když tak neučiní nebo žádné místo nenajde?

Omlouvám se ale na tyto otázky lze jen těžko či vůbec najít odpověd.

S pozdravem J.Jiřík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jiříku,

můžete zaměstnavatele požádat o jiné pracovní uplatnění. Pokud však zaměstnavatel nemá jiné pracovní místo, může Vás propustit ze zdravotních důvodů. V takovém případě nemáte nárok na odstupné. Nejlépe bude, pokud nemá Váš zaměstnavatel pro Vás jiné pracovní uplatnění, abyste se dohodli na dohodě o ukončení pracovního poměru z důvodu reorganizace. V takovém případě budete mít nárok na odstupné a také na dávky v nezaměstnanosti. Po ukončení pracovního poměru je nutné, abyste se okamžitě přihlásil na ÚP jako uchazeč o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.