Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna PID na 2.STUPEN

Autor Božena Křížová
Předmět změna PID na 2.STUPEN
Dotaz

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,dnes 1.12.2011 mi posudkovou komisí byl snížen invalidní duchod 3.stupně na 2.stupen,tudíž se mi určitě změní i vyplácená výše duchodu(nyní 5800.-kč)...mohl by jste mi prosím říct,jak to bude...od kdy..nebo co a jak,jestli si mám někde zažádat nebo mi dají z České správy vědět,někde jsem četla,že se výše důchodu změní až od 13té splátky...to už vůbec nechápu..co to znamená

Díky za odpověd B.Křížová Hlzboká nad Vltavou

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Křížová,

pokud jste neprošla hodnocením zdravotního stavu po 1.1.2010, tak Vám bude důchod vyplácen ještě 13 splátek v plné výši. Pokud jste však již prodělala hodnocení posudkovou komisí po 1.1. 2010, tak Vám bude snížen důchod od příští splátky, zhruba na 1/2. Současně Vám doporučuji se evidovat na ÚP jako uchazečka o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása