Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna invalidního důchodu

Autor Romana
Předmět Změna invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den, mám tento dotaz: Byl mi změněn invalidní důchod z III. na II. stupeň. Chtěla bych se ujistit, zda i nadále za mě bude stát platit sociální a zdravotní pojištění nebo se musím jít zaevidovat na úřad práce. Děkuji za odpověď. S pozdravem R. Štaifová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Štaifová,

při pobírání II. stupně ID za Váš stát bude platit zdravotní pojištění, ale budete se muset přihlásit na Úřad práce jako uchazečka o zaměstnání, aby Vám byl počítán alespoň rok do odpracovaníé doby do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.