Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna ID,pracovní zařazení ap...

Autor Hana
Předmět změna ID,pracovní zařazení ap...
Dotaz Dobrý den.Již jsem Vám psala před časem.Kdy mi byl snížen ID 3.stupně na 1.st. Poslala jsem námitku-byla zamítnutá.A mohla jsem být ráda,že to nedopadlo hůř.Nyní mám tedy 1.st.Nemohla jsem sehnat odpovídající zaměstnání.Na část.úvazek nikde neberou a plný nezvládnu.Tak jsem zkusila roznášet poštu.Dělala jsem to měsíc s půl,než jsem tento týden dostala jakýsi záchvat paniky.(i na to se léčím)A to hned dvakrát za sebou a přez den(jinak mne to postihovalo pouze v noci.Včera jsem zkolabovala během roznášky.Dnes mi byla zjištěna ataka RS(na kterou se taky léčím).Byla jsem vedena jen jak brigádník,ale pošta po mne chce okamžitou výpověď.Momentálně jsem ve stavu,kdy nemůžu nic....Ale co bude dál?Pokud mám 1.stupeň práci mít nějakou musím.Navíc mám dvě děti,z toho jeden je diabetik.Nahlásila jsem se na ÚP.Ale to není dlouhodobé řešení.A s těmito stavy se už bojím někde něco začínat.OSSZ neplánuje,že by mi nějak pomohla....teřba znovu přezkoumat zdr.stav. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

Vaše situace je složitá. Doporučuji Vám, abyste se podívala na server www.praceprozp.cz, kde by bylo možné najít možná nějaké zaměstnání. Vím, že je to složité. Další cestou může být pokusit se zažádat o zvýšení slupně invalidity. Evidence na ÚP Vám zajišťuje to, že jeden rok Vám bude počítán jako odpracovaná doba do nároku na starobní důchod. Dále však si musíte skutečně najít nějaké zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.